Im bardziej jesteśmy świadomi naszych potrzeb, tym lepiej

możemy o sobie stanowić i lepiej rozumieć innych

Marshall B. Rosenberg

To zdanie Marshalla Rosenberg przyświeca mojej pracy, aby świadomość kim jesteś i czego chcesz mogły dać Ci wolności wyboru, stanowienia o sobie, o relacjach, o ścieżce życiowej czy zawodowej.
 

Mam do zaoferowania kilka form wsparcia psychologicznego, w zależności na czym chcesz się skupić i jaki cel osiągnać.

 
Konsultacje psychologiczne

Konsultacje psychologiczne to spotkania, podczas których poznajesz siebie, budujesz zrozumienie swoich uczuć, potrzeb, myśli i zachowań. Celem konsultacji jest poprawa jakości Twojego życia, rozpoznanie nieskutecznych strategii i mechanizmów, które stoją za Twoimi trudnościami oraz wzmocnienie Twoich zasobów i sprawczości.

W budowaniu mojej relacji z Tobą najważniejsze jest zapewnienie życzliwej uwagi, empatycznego słuchania, poczucia bezpieczeństwa, pełnej akceptacji, zaufania i komfortu w wyrażaniu siebie. Konsultacje mogą odbywać się indywidualnie, w parze lub rodzinnie, jeśli jakaś trudność występuje w relacji.

 

Ilość spotkań zależy od Ciebie. Warto jednak zaplanować minimum 10-15 spotkań. Ważna jest regularności (1 spotkanie w tygodniu). Czas trwania jednego spotkania to 50 minut. W przypadku konsultacji w parze lub rodzinnych 90 minut.

 
Coaching

Coaching oparty na potrzebach to wyjątkowy nurt w coachingu, który łączy tradycyjne narzędzia coachingowe z narzędziami komunikacji empatycznej. Dzięki takiemu połączeniu możesz dotrzeć do swoich kluczowych potrzeb i wartości. Będę towarzyszyć Ci w drodze poszukiwania energii do zmiany dzięki docieraniu do wewnętrznej motywacji. Będę Cię wspierać i poznawać to co jest dla Ciebie ważne, a Ty zyskasz większą wiedzę o sobie i poczucie pewności. Twoja uważność na własne uczucia oraz kontakt z potrzebami, będą punktem wyjścia do wyboru Twojej drogi życiowej czy zawodowej.

W coachingu zaleca się pracę przez minimum 3-4 miesiące, co oznacza około 10 sesji. Proces można wydłużyć do 6-12 miesięcy, stopniowo zwiększając odstępy między sesjami. Czas trwania jednego spotkania coachingowego to 50 minut.

 
Terapia dzieci

Porozumienie bez Przemocy daje możliwość spojrzenia na dzieci, ich emocje, zachowania (szczególnie te trudne) przez pryzmat ich potrzeb. Upraszczając można powiedzieć, że dziecko zachowuje się źle, kiedy czuje się źle, a każde zachowania dziecka jest komunikatem. Odnajdując źródła złego samooczucia dziecka można dotrzeć do energii, w której możliwa jest zmiana i zaspokojenie potrzeb, które zaowocują wzmocnieniem poczucia wartości, umiejętnościami społecznymi czy wzmocnieniem relacji rodzic - dziecko. Praca psychologiczna z dzieckiem jest również potrzebna, kiedy Twoje dziecko jest obciążone neurologicznie, genetycznie, boryka się z jakąś chorobą lub doświadenia okołoporodowe spowodowały opóźnienie w rozwoju dziecka.

W pracy z dziećmi oprócz Porozumienia bez Przemocy korzystam z innych metod wspierających ten proces np. Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, System Wewnętrznej Rodziny, AAC, terapia poprzez zabawę, bajki terapeutyczne, Self-Reg, neurobiologii oraz pozytywnej dyscypliny.

Praca z dzieckiem wymaga również pracy z rodzicem/rodzicami. Spotkania z dzieckiem przeplatane są raz w miesiącu spotkaniem z rodzicem/rodzicami. Harmonogram ustalany jest wspólnie z rodziną, w zależności od problemu może trwać od kilku tygodni do kilkunastu miesięcy.

 
Sesje empatii

Sesje empatii to spotkania, które mają służyć zatrzymaniu, doświadczeniu chwili i budowaniu kontaktu ze sobą samym. Niezależnie z czym przychodzisz, czy dotyczy to sytuacji obecnej, sytuacji z przeszłości, na sesji masz okazję na zatrzymanie się i objęcie siebie życzliwą uwagą. Będę Ci towarzyszyć słuchając bez oceny, z pełną akceptacją i uwaznością. Pomogę Ci nazwać świat Twoich uczuć i potrzeb. Wspólnie będziemy odkrywać co te emocje znaczą, o czym sygnalizują. Będziemy szukać sposobów, aby Twoje potrzeby mogły zostać zaspokojone, a Twój stan wracał do równowagi.

Ilość spotkań zależy od Ciebie. Czasem możesz potrzebować jednego spotkania, aby doświadczyć empatii w trudnej sytuacji, którą przeżywasz. Możesz też potrzebować regularnego, empatycznego kontaktu. Czas sesji empatycznej to 30 minut.

Kontakt

Zapraszam do kontaktu mailowego i telefonicznego:

Email: kochanowicz.aga@gmail.com

Tel. +45 81 93 09 03

Tel. +48 512 166 014

Sankt Kjelds Gade 3, Østerbro, København

 

Spotkanie możliwe jest po wcześniejszym umówieniu się:

Wtorek /  Środa 9 - 14 i 16 - 19

  • Facebook

© 2019 Agnieszka Kochanowicz

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now